Turnaj v Mikulčicích

V sobotu se v Mikulčicích uskutečnil další z krajských bodovacích turnajů kategorie U15. Z naší výpravy na poslední chvíli vypadl nemocný Jan Čech, na Hodonínsko tak vyrazil Vadim Zubko a dvojice benjamínků Antonín Kouřil a Matýsek Pham.

Všichni tři naši hráči startovali v soutěži kategorie B určené pro hráče mimo elitní čtyřiadvacítku, která plně odpovídá jejich aktuální výkonnosti. Odehráli tak celou řadu zajímavých a vyrovnaných zápasů. Čas strávený v hale tak využili beze zbytku efektivně.

Nebývalou smůlu na los měl tentokrát Vadim Zubko. Ve čtyřčlenné skupině K narazil na oba pozdější finalisty turnaje Vítězslava Daňka a Ondřeje Lupače i vítězku soutěže útěchy Nelu Kohútovou. Ze základní skupiny se, i přes sympatické výkony, nepodařilo postoupit ani dvěma benjamínkům. Matýsek Pham podlehl Pavle Baldriánové, Janu Navrátilovi a v závěrečné bitvě také Nikol Kuchařové. Jedinou výhru v dopoledním programu si tak připsal Antonín Kouřil, který si na úvod turnaje poradil s Robertem Švarcem. Z následujících dvou zápasů proti Janě Struhárové a Michalu Příhodovi ale odešel poražen.

Náladu si naši hráči alespoň částečně spravili v soutěži útěchy, kde všichni prošli do druhého kola. V něm bohužel Vadim ztroskotal na Stanislavu Sedláčkovi. O kolo dál se probojoval Matýsek. Ve čtvrtfinále už ale nestačil na pozdější vítězku soutěže útěchy Nelu Kohútovou z ŠKST Bratislava. Nejdéle – a déle už to ani nešlo – se v turnaji udržel Tonda. Po třech výhrách postoupil až do finále. V závěrečném zápase sobotního programu pak v pěti setech podlehl Nele Kohútové.

S celkovým výsledkem můžeme být spokojení. Stejně tak s předvedenou hrou obou desetiletých nadějí, které srdnatě měřili síly s o poznání staršími a zkušenějšími soupeři. Vadimovi to tentokrát úplně nesedlo. Závěrečné turnaje sezóny jsou na programu příští týden v Hodoníně.

BT Jihomoravského kraje U15, Mikulčice
kategorie B

skupina J
Vu Huy Luan PHAM – Pavla BALDRIÁNOVÁ (SKST Hodonín) 0:3 (-5,-7,-3)
Vu Huy Luan PHAM – Jan NAVRÁTIL (Slovan Hodonín) 1:3 (-3,-9,9,-6)
Vu Huy Luan PHAM – Nikol KUCHAŘOVÁ (SK Čejč) 2:3 (-6,6,8,-10,-7)

skupina K
Vadim ZUBKO – Ondřej LUPAČ (Jiskra Strážnice) 1:3 (-7,-7,9,-4)
Vadim ZUBKO – Nela KOHÚTOVÁ (ŠKST Bratislava) 1:3 (-8,-8,10,-5)
Vadim ZUBKO – Vítězslav DANĚK (Sokol Brno I) 1:3 (-6,-7,-7)

skupina S
Antonín KOUŘIL – Robert ŠVARC (KST Blansko) 3:1 (8,-6,2,6)
Antonín KOUŘIL – Jana STRUHÁROVÁ (MSK Břeclav) 0:3 (-11,-6,-5)
Antonín KOUŘIL – Michal PŘÍHODA (Slovan Hodonín) 1:3 (-8,9,-6,-5)

útěcha kategorie B
1.kolo
Vadim ZUBKO – Karolína DAŇKOVÁ (MSK Břeclav) 3:0 (7,5,9)
Vu Huy Luan PHAM – Rafael STŘELEC (Agrotec Hustopeče) 3:0 (12,6,3)

2.kolo
Vadim ZUBKO – Stanislav SEDLÁČEK (Agrotec Hustopeče) 1:3 (-9,9,-7,-6)
Antonín KOUŘIL – Richard SVOBODA (Jiskra Strážnice) 3:2 (-8,11,-9,4,5)
Vu Huy Luan PHAM – Adam ZUCK (KST Blansko) 3:1 (4,-11,5,5)

3.kolo
Antonín KOUŘIL – Nikol KUCHAŘOVÁ 3:0 (11,8,3)
Vu Huy Luan PHAM – Nela KOHÚTOVÁ 0:3 (-2,-3,-9)

semifinále
Antonín KOUŘIL – Stanislav SEDLÁČEK 3:1 (9,-8,5,9)

finále
Antonín KOUŘIL – Nela KOHÚTOVÁ 2:3 (-6,8,-8,11,-6)

17. 4. 2023

Partneři

Veškerá práva vyhrazena © 2024 Web zpracoval Jan Polzer