Stříbro z Hustopečí

V hustopečské sportovní hale se v sobotu uskutečnil bezesporu největší jihomoravský turnaj sezóny. Místní klub zde na dvaadvaceti stolech uspořádal krajský bodovací turnaj všech mládežnických kategorií. V hale se tak během jednoho dne představilo na dvě stě hráčů a hráček rozličné výšky, šířky i výkonnosti. Nechyběla mezi nimi ani osmičlenná výprava našeho klubu. A ve startovním poli se naši hráči rozhodně neztratili!

Z naší sestavy v nejmladší kategorii U11 na poslední chvíli vypadl nemocný Ehor Bohdanov. Do soutěže tak naskočila pouze dvojice Antonín Kouřil – Vu Huy Luan Pham. Oba borci, kteří se v minulých dnech představili v krátkém klubovém medailonku, znovu předvedli velmi dobré výkony a potvrdili výkonnostní růst. Bez zaváhání vyhráli své základní skupiny, oba bez větších komplikací zvládli také první vyřazovací kolo. Osmifinále bohužel nevyšlo Matýskovi, po prohře s Janem Polickým Moravské Slavie Brno tak pro něj turnaj předčasně skončil. Toník, do turnaje nasazený jako číslo 8, zvládl nástrahy vyřazovacích bojů o něco lépe. Postupně vyřadil dvě talentované slečny Julii Kotáskovou i Báru Cupákovou, v semifinále po velmi dobrém výkonu přehrál Romana Pavlince z Olomouce a poprvé v kariéře si mohl zahrát o turnajový titul. Finále proti Marku Švehlovi tentokrát nevyšlo, přesto je druhé místo skvělým úspěchem. Gratulujeme!!

Krajský BT Hustopeče
kategorie U11 (66 hráčů)

skupina H
Antonín KOUŘIL – Lukáš KUČNICA (SKST Hodonín) 3:0 (7,4,3)
Antonín KOUŘIL – Ondřej BUCŇÁK (STP Mikulov) 3:0 (11,8,9)
Antonín KOUŘIL – Petr SLAVOTÍNEK (KST Blansko) 3:0 (7,4,5)

skupina I
Vu Huy Luan PHAM – Marek SEDLÁČEK (KST FOSFA LVA) 3:0 (4,1,5)
Vu Huy Luan PHAM – Mikuláš STRNAD (Sokol Brno I) 3:1 (-16,4,8,4)
Vu Huy Luan PHAM – Anna STEHLÍKOVÁ (Sokol Znojmo) 3:0 (7,8,6)

2.kolo
Antonín KOUŘIL – Ondřej HEJNA (Orel Šlapanice) 3:0 (9,5,3)
Vu Huy Luan PHAM – Viktor STĚNIČKA (KST Vyškov) 3:0 (4,6,3)

osmifinále
Antonín KOUŘIL – Julie KOTÁSKOVÁ (TJ Mikulčice) 3:0 (8,9,4)
Vu Huy Luan PHAM – Jan POLICKÝ (TTC MS Brno) 0:3 (-6,-8,-8)

čtvrtfinále
Antonín KOUŘIL – Bára CUPÁKOVÁ (KST FOSFA LVA) 3:0 (8,9,8)

semifinále
Antonín KOUŘIL – Roman PAVLINEC (KST Olomouc) 3:1 (10,6,-9,11)

finále
Antonín KOUŘIL – Marek ŠVEHLA (Sokol Křelov) 0:3 (-7,-6,-9)

Svou premiéru na krajském turnaji si v kategorii U15 odbyli dva nováčci. Vadim Zubko i Jan Čech zvládli první start v silné konkurenci výborně. V kategorii B dokázali oba postoupit ze základní skupiny, Vadim se pak díky výhře nad vyškovskou Natálií Zbořilovou probil až do čtvrtfinále, kde jen těsně nestačil na Jarmilu Fouskovou z Blanska.

kategorie U15 (53 hráčů)

turnaj B, skupina L
Vadim ZUBKO – Andreas PAPACHRISTOS (TTC MS Brno) 3:1 (9,-7,9,9)
Vadim ZUBKO – Ondra CHLOUPEK (Agrotec Hustopeče) 3:2 (3,-9,-4,8,4)
Vadim ZUBKO – Martin HOPPE (KST Blansko) 3:2 (9,-7,-8,2,4)

turnaj B, skupina N
Jan ČECH – Dominik PAVLÍK (KST FOSFA LVA) 0:3 (-5,-7,-6)
Jan ČECH – Adam ZUCK (KST Blansko) 3:1 (-9,9,7,10)
Jan ČECH – Sára GULDANOVÁ (Agrotec Hustopeče) 3:2 (-4,-12,9,6,5)

1.kolo
Vadim ZUBKO – Natálie ZBOŘILOVÁ (KST Vyškov) 3:1 (10,7,-10,10)
Jan ČECH – Matěj BUREŠ (TTC MS Brno) 1:3 (8,-6,-2,-5)

čtvrtfinále
Vadim ZUBKO – Jarmila FOUSKOVÁ (KST Blansko) 2:3 (-2,4,-9,8,-8)

Hned čtyřnásobné zastoupení jsme měli v nejprestižnější juniorské kategorii U19. Úspěšný comeback do bodovací soutěže prožil František Dohnal. S ohledem na čisté bodové konto musel jako jediný z našich hráčů startovat v turnaji nižší kategorie B, kde s přehledem došel až do finále. I přes prohru s blanenskou Kristýnou Mazalovou si tak pro příští turnaj zajistil start mezi elitní čtyřiadvacítkou hráčů. V hlavní soutěži se nejlépe vedlo Adamu Radkovskému, byť jako turnajová trojka nedokázal potvrdit své nasazení a po prohře s Liborem Příkaským skončil ve čtvrtfinále. Ze základní skupiny dokázala postoupit také Lucie Janáčková. V prvním kole pak svedla neúspěšnou pětisetovou bitvu s Eliškou Novotnou z Hodonína. Daniel Pop se s bilancí jedné výhry a dvou porážek kvalifikoval pouze do soutěže útěchy. V ní skončil po prohře s Ondřejem Havránkem třetí.

kategorie U19 (37 hráčů)

turnaj A, skupina C
Adam RADKOVSKÝ – David CHALUPA (KST Blansko) 3:0 (7,6,8)
Adam RADKOVSKÝ – Kristýna KOTÁSKOVÁ (TJ Mikulčice) 3:0 (5,7,10)
Adam RADKOVSKÝ – Ondřej HAVRÁNEK (TTC MS Brno) 3:0 (3,9,8)

turnaj A, skupina D
Daniel POP – Karolína NOVOHRADSKÁ (KST Blansko) 0:3 (-2,-3,-10)
Daniel POP – Lukáš ŠTĚRBÁK (SKST Hodonín) 0:3 (-8,-2,-9)
Daniel POP – Ali CHOFREH (TTC MS Brno) 3:2 (5,2,-7,-8,9)

turnaj A, skupina E
Lucie JANÁČKOVÁ – Libor PŘÍKASKÝ (SKST Hodonín) 0:3 (-3,-7,-4)
Lucie JANÁČKOVÁ – Monika SOBOTÍKOVÁ (TTC MS Brno) 3:2 (-9,11,-13,5,8)

1.kolo
Lucie JANÁČKOVÁ – Eliška NOVOTNÁ (SKST Hodonín) 2:3 (10,-6,6,-10,-4)

čtvrtfinále
Adam RADKOVSKÝ – Libor PŘÍKASKÝ (SKST Hodonín) 0:3 (-6,-10,-8)

útěcha – čtvrtfinále
Daniel POP – Petr ŠUJAN (Sokol Líšeň) 3:1 (-8,9,10,8)

útěcha – semifinále
Daniel POP – Ondřej HAVRÁNEK (TTC MS Brno) 1:3 (6,-8,-8,-9)

turnaj B, skupina L
František DOHNAL – Petr KNOLL (Sokol Morkůvky) 3:0 (4,3,6)
František DOHNAL – Matyáš MRHAL (Agrotec Hustopeče) 3:0 (3,8,1)
František DOHNAL – Kristýna MAZALOVÁ (KST Blansko) 3:0 (9,10,7)

čtvrtfinále
František DOHNAL – Mikuláš NOVOTNÝ (STP Mikulov) 3:1 (6,5,-9,8)

semifinále
František DOHNAL – Ondřej PILÁT (Sokol Klobouky u Brna) 3:0 (9,2,8)

finále
František DOHNAL – Krsitýna MAZALOVÁ (KST Blansko) 1:3 (-5,11,-9,-9)

 

3. 4. 2023

Partneři

Veškerá práva vyhrazena © 2024 Web zpracoval Jan Polzer