MK Summary 012: Konec základní části

Základní část ligových soutěží je za námi. Pro pět našich družstev sezóna skončila, zbylé čtyři se začínají připravovat na klíčovou fázi sezóny a boje postup či udržení. Sezóna to byla náročná, po sportovní stránce ale nadmíru úspěšná. Dvě naše družstva si již vybojovala postup, další dvě se o něj poperou ve vyřazovacích bojích, resp. kvalifikačním turnaji.

Ženský extraligový tým potvrdil skvělou jarní formu a úvodní čtvrtfinálový duel v Havířově vyhrál i v nekompletní sestavě. Pozici na stupních vítězů tak děvčata mohou definitivně vybojovat už v pátek 31. března, kdy je na programu odveta v Moravském Krumlově.

„Béčko“ vstupovalo do závěrečného dvoukola s jistotou prvního místa a účasti v extraligové kvalifikaci. Ze závěrečných dvou východočeských utkání základní části si děvčata přivezla šest bodů za výhry v Dobrém a Hradci Králové. Plným bodovým ziskem se blýskla především Eliška Šedová, která tak před blížícím se kvalifikačním turnajem potvrdila rostoucí formu. Ten se odehraje v sobotu 8. dubna ve Vlašimi. O jediné postupové místo se utkáme se dvěma domácími týmy – desátým týmem Extraligy SKST Vlašim v očekávaném složení Veronika Poláková, Anna Matějovská, Michaela Keroušová a vítězem „české“ skupiny 1. ligy SKST Vlašim B (Anna Holejšovská, Kristýna Pěnkavová, Aneta Bošinová).

1.liga žen, sk.B: SK Dobré B – TT Moravský Krumlov B 3:7
Vendula Šichanová 2, Tereza Kovaříčková 1 – Eliška ŠEDOVÁ 3, Daniela RŮŽIČKOVÁ 2, Klára PEŠTÁLOVÁ 1, čtyřhra ŠEDOVÁ/RŮŽIČKOVÁ

1.liga žen, sk.B: SVS Hradec Králové B – TT Moravský Krumlov B 2:8
Jana Tomášková a Anežka Truněčková po 1 – Eliška ŠEDOVÁ 3, Daniela RŮŽIČKOVÁ 2, Klára PEŠTÁLOVÁ 1, 1x w.o. a čtyřhra RŮŽIČKOVÁ/PEŠTÁLOVÁ

V základní části děvčata vyhrála sedmnáct z dvaceti utkání, jedinou porážku si připsala v domácím utkání s Hodonínem. B-skupinu 1.ligy tak vyhrála se sedmibodovým náskokem na druhý HB Ostrov. Ze soutěže sestupují Svinov, Přerov a ostudný Frýdek-Místek, pražskou Spartu čeká baráž o udržení proti Bohnicím, osmému celku skupiny A .
Suverénní jedničkou našeho týmu byla Natália Grigelová (23:0, 100.00%), která úspěšně zvládla všech třiadvacet dvouher, ke kterým nastoupila. Spolehlivými a rostoucími výkony se prezentovala také Eliška Šedová (34:7, 82.93%). Od Nového roku prohrála pouze dvě dvouhry, obě shodně v pěti setech. Příjemným překvapení byla bezesporu také Daniela Růžičková (27:9, 75.00%). Nejúspěšnější hráčka minulého ročníku 2.ligy se ve vyšší soutěži rychle aklimatizovala a patřila k nejlepším hráčkám soutěže! Zklamáním bylo naopak působení běloruské reprezentantky Daryi Vasilenky (18:4, 81.82%), jejíž výsledky, herní projev a především přístup zůstaly daleko za očekáváním. V několika důležitých okamžicích tým v průběhu sezóny podržela Jana Telecká (3:9, 25.00%). První starty si ve druhé nejvyšší soutěži úspěšně připsaly také Klára Peštálová (5:6, 45.45%) s Lucií Janáčkovou (2:3, 40.00%).

Také ve druhé lize se nám podařilo udržet postavení v horní polovině tabulky. Konečné čtvrté místo a vyrovnaná bilance osmi výher, dvou remíz a osmi porážek je pro naše „céčko“ velmi solidním výsledkem. V průběhu sezóny dostaly dostatek příležitostí všechny hráčky našeho kádru. Základním pilířem pak byla především dvojice Klára Peštálová (17:14, 54.84%) & Lucie Janáčková (22:22, 50.00%). V případě potřeby spolehlivě zaskakovaly Daniela Růžičková (12:1, 92.31%) s Janou Teleckou (15:3, 83.33%). Ve čtyřech utkáních náš tým vyztužila také irská reprezentantka Claire Heller (7:5, 58.33%), jež by v příští sezóně měla patřit k hlavním oporám týmu. Cenné zkušenosti letos posbíraly Kateřina Pražáková (6:24, 20.00%) Petrou Vaňkovou, dvě plánované opory renovovaného divizního týmu.

V závěrečném dvoukole se „céčko“ představilo na stolech dvou sestupem ohrožených týmů v Ústí nad Orlicí a Kolšově. Z vyrovnaných bitev si nakonec holky připsaly jediný bod za remízu, který nakonec díky lepší bilanci ze vzájemných utkání s Hlukem stačil na konečné čtvrté místo.

2.liga žen, sk.C: TTC Ústí nad Orlicí B – TT Moravský Krumlov C 7:3
Markéta Doležalová 3, Lenka Hodasová a Soňa Krupová po 2 – Jana TELECKÁ a Lucie JANÁČKOVÁ po 1, čtyřhra JANÁČKOVÁ/TELECKÁ

2.liga žen, sk.C: SK Kolšov – TT Moravský Krumlov C 5:5
Romana Glücková a Radomíra Zittová po 2, Sandra Švestáková 1 – Jana TELECKÁ 3, Lucie JANÁČKOVÁ 1 a čtyřhra JANÁČKOVÁ/TELECKÁ

Také v mužských soutěžích můžeme být s letošními výsledky spokojeni. „Áčko“ i přes těsnou porážku v závěrečném kole s Moravskou Slavii Brno vyhrálo základní část Jihomoravské Divize a do play-off tak vstupuje z nejvýhodnější pozice. První semifinálový duel, ve kterém kluci změří síly právě se svým posledním soupeřem, by se měl v krumlovské sokolovně odehrát v neděli 2. dubna od 10:00. A nedělní vzájemný zápas naznačil, že se máme na co těšit. Oba týmy disponují zcela vyrovnanými kádry. Morenda sází především na nejúspěšnějšího hráče základní části Libor Svoboda a čerstvého Přeborníka kraje Ivo Sigmunda. Oba borci mají bohaté zkušenosti z ligových soutěží a v průběhu letošní sezóny posbírali dohromady pouze sedm porážek. Ve druhém semifinále na sebe narazí Silůvky a Rebešovice. Všechny série jsou hrány na dvě vítězná utkání do devíti, oproti základní části se hraje pouze jedna čtyřhra. Do 3. ligy postupuje pouze vítěz finále.

Nejlepším hráčem našeho týmu a zároveň s pouhými pěti porážkami a třetím nejúspěšnějším hráčem soutěže je David Musil (61:5, 92.42%). Kromě silného lídra disponujeme také vzácně vyrovnaným zbytkem kádru. Čtveřice Eliška Šedová (17:13, 56.63%), Libor Štěpán (39:32, 54.93%), Lukáš Pečinka (30:27, 52.63%) a zápas od zápasu se lepšící Aleš Horák (23:30, 43.40%) v průběhu sezóny nejednou ukázala schopnost poskládat důležité body. V záloze pak máme také takřka stoprocentní zlatou smíšenou čtyřhru David Musil/Eliška Šedová.

Základní část kluci a dáma uzavřeli páteční vysokou výhrou nad sestupujícími Holáskami. V neděli pak svedli atraktivní bitvu s Moravskou Slavií Brno, které nakonec i přes mohutný finiš podlehli těsně 8:10. Šanci na reparát budou mít už za dva týdny…

Divize JmSST: MK Řeznovice – TJ Holásky 10:4
David MUSIL 3, Lukáš PEČINKA a Eliška ŠEDOVÁ po 2, Libor ŠTĚPÁN 1, čtyřhry MUSIL/ŠEDOVÁ a PEČINKA/ŠTĚPÁN – Ján Fábo 3, Martin Javůrek 1

Divize JmSST: MK Řeznovice – TTC Moravská Slavia Brno C 8:10
David MUSIL 3, Aleš HORÁK 2, Libor ŠTĚPÁN a Lukáš PEČINKA po 1, čtyřhra HORÁK/ŠTĚPÁN – Libor Svoboda 4, Ivo Sigmund 3, Hynek Nespěšný 2 a čtyřhra Svoboda/Nespěšný

„Béčko“ zakončilo letošní sezónu v Krajské soutěži dvěma cennými výhrami nad Silůvkami a Ivančicemi. V konečné tabulce tak poskočilo na páté místo. Za Hlubočany, které se jako poslední čtvrtý tým kvalifikovaly do závěrečného play-off, nakonec kluci zaostali o pouhé dva body. I tak můžeme být s celkovým výsledkem spokojení. Základní osa týmu je velmi vyrovnaná. Pětice Vojtěch Lehocký (42:29, 59.15%), Adam Lustig (30:24, 55.56%), Lukáš Rotrekl (32:29, 52.46%), František Dohnal (15:17, 46.88%) a Adam Radkovský (6:5, 54.55%), který se svojí výkonností v průběhu sezóny přiblížil svým zkušenějším spoluhráčům, by se v příštím roce mohla pokusit bojovat o přední příčky. To ovšem za předpokladu, že najdou dostatek času a vůle na poctivější přípravu. V letošní sezóně mladému týmu ve volných chvílích obětavě a také spolehlivě vypomáhal Lukáš Pečinka (24:4, 85.71%), suverénně nejúspěšnější hráč týmu. V několika zápasech dostali příležitost také zkušení matadoři Lubomír Netolička (5:12, 29.41%) a Jindřich Jedlička (1:13, 7.14%), kteří by po postupu z okresního přeboru měli v nadcházející sezóně znovu tvořit kostru našeho třetího týmu.

Krajská soutěž I.třídy, sk.A: MK Řeznovice B – Orel Silůvky B 10:6
Vojtěch LEHOCKÝ a František DOHNAL po 3, Lukáš ROTREKL 2, Adam RADKOVSKÝ a Jindřich JEDLIČKA po 1 – Luboš Záděra 3, Zdeněk Paták 1, čtyřhry Paták/Vališ a Záděra/Ertl

Krajská soutěž I.třídy, sk.A: MK Řeznovice B – Orel Ivančice 10:2
Adam LUSTIG a Lukáš ROTREKL po 3, František DOHNAL 2, Adam RADKOVSKÝ 1, čtyřhra ROTREKL/DOHNAL – Pavel Císarík 1, čtyřhra Císarík/Peška

Dvě porážky v posledních dvou kolech KS2 přinesly nečekaný zvrat. Zatímco ještě před sobotním zápasem proti Sokolu Brno jsme pokukovali po čtvrtém místě a startu v play-off, dvě prohry nás ve vyrovnané tabulce odsunuly až na osmou příčku. Místo bojů o postup nás tak čeká série play-out proti Oltecu Brno. Konečný výsledek je ale logickým vyústěním průběhu celé sezóny. Zamýšlený záměr poskytnout herní vytížení děvčatům a dát prostor mladým odchovancům, kteří budou souběžně intenzívně pracovat v tréninku a bojovat o místo v sestavě, se minul účinkem. Očekávaný progres se nedostavil.  Ze čtveřice hráčů, kteří využili plného objemu desíti utkání na střídavý start, nejvíce zaujal Adam Radkovský (20:14, 58,82%). I přesto, že to ani z jeho strany nebylo vždy zcela ideální, s přehledem ve své první sezóně v krajských soutěžích překonal padesátiprocentní hranici a potvrdil výkonnostní růst. Adam Lustig (24:11, 68.57%), který měl být po loňsku jednoznačným lídrem týmu, tuto roli nedokázal naplnit a jedenáct porážek oproti pěti loňským je zkrátka moc. Karel Konečný (8:27, 22.86%) a Daniel Pop (4:30, 11.76%) sbírali body spíše sporadicky, a to ještě většinou v první polovině soutěže. Určitý progres zaznamenal oproti minulé sezóně Vladimir Telitsyn (17:36, 32.08%), také on měl ale o něco silnější podzim. To ostatně platí také pro Lucii Janáčkovou (7:14, 33.33%). Obecně si ale děvčata v soutěži odehrála své – Daniela Růžičková (13:4, 76.47%) potvrzovala svůj letošní vysoký standard, Darya Vasilenka (13:2, 86.67%) svou kvalitou vysoko převyšovala úroveň soutěže. V pravděpodobně nejdůležitějším utkání sezóny proti Komořanům ale tým zradila. Celkový dojem bídný. Nezbývá, než zabojovat alespoň o záchranu v soutěži. První utkání by se mělo hrát za dva týdny v Moravském Krumlově.

Krajská soutěž II.třídy, sk.A: TT Moravský Krumlov – TJ Sokol Brno I C 5:10
Jindřich BÍLA 3, Lucie JANÁČKOVÁ 1, čtyřhra BÍLA/JANÁČKOVÁ – Adam Novak a Ondřej Rýgl po 3, Petr Krejčí 2, Filip Ryšavý 1, čtyřhra Ryšavý/Krejčí

Krajská soutěž II.třídy, sk.A: TT Moravský Krumlov – KST Oltec Brno 4:10
Adam LUSTIG 3, čtyřhra LUSTIG/TELITSYN – Jan Pelikán 3, Dalibor Basovník, Tomáš Prachař a Nabil Hamadeh po 2, čtyřhra Pelikán/Hamadeh

A zpátky na veselejší notu. Hodnocení okresních soutěží je letos veskrze pozitivní. „Céčko“ potvrdilo svou kvalitu a s předstihem suverénně vybojovalo postup do Krajské soutěže. V posledním kole jej pak stvrdilo výhrou nad Ostopovice. Klíčovými hráči týmu byli oba zkušení matadoři Jindřich Jedlička (40:10, 80.00%) a Lubomír Netolička (40:6, 86.96%), stejně jako Adam Lustig (29:1, 96.67%), který byl s jedinou porážkou druhým nejúspěšnějším hráčem soutěže. Důležitá utkání zvládl také Adam Radkovský (26:12, 68.42%), který souběžně sbíral zkušenosti v obou krajských soutěžích táhl za postupem „éčko“ v OP3. Byl tak se 134 odehranými zápasy nejvytíženějším hráčem celého klubu. Ke konci sezóny se rozjel i kapitán Tomáš Striegler (29:19, 60.42%). V případě potřeby ochotně zaskakovali i Milan Halačka a Pavel Široký (oba shodně 16:21, 43.24%), méně často, ale o to efektivněji pak Jiří Stix a Michal Makovický (oba 9:1, 90.00%) . Zkrátka letos to byl válec!

Okresní přebor I.třídy: MK Řeznovice C – TJ Sokol Ostopovice 12:6 (10:1)
Tomáš STRIEGLER 4, Jindřich JEDLIČKA 3, Adam LUSTIG 2, Adam RADKOVSKÝ 1, čtyřhry JEDLIČKA/RADKOVSKÝ a LUSTIG/STRIEGLER – Jaroslav Herman 1, 5x w.o.

V Okresním přeboru II.třídy nás od začátku trápily absence a potíže se skladbou základní sestavy. Konečné páté místo je tak pro kluky velmi dobrým výsledkem. Nejvíce se o něj vedle kapitána Michala Makovického (36:25, 59.02%) zasloužily nesmrtelní vedrovičtí borci Milan Staněk (40:19, 67.80%) a Josef Pavliš (30:22, 57.69%), společně s nimi pak vyrovnaná dvojice Milan Halačka (21:18, 53.85%) a Pavel Široký (19:14, 57.58%). Ostatní nastupovali jen sporadicky. Z největší krize tak týmu pomohl jarní comeback další krumlovské legendy Pavla Brzkovského (17:10, 62.96%). Sezónu kluci zakončili domácí „poplesovou“ porážkou s Loučkami.

Okresní přebor II.třídy: MK Řeznovice D – Orel jednota Horní a Dolní Loučky 4:14 (4:10)
Josef PAVLIŠ, Milan STANĚK a Karel KONEČNÝ po 1, čtyřhra STANĚK/PAVLIŠ – Martin Mašek a Miroslav Bednář po 3, Milan Svoboda a Jan Pololáník po 2, čtyřhra Svoboda/Bednář

Vítězství a postup slavíme také v okresní „trojce“. Naše družstvo tažené nejlepším hráčem soutěže Adamem Radkovským (49:2, 96.08%) nakonec vyhrálo přetahovanou o první místo s Ořechovem. Spolehlivými výkony v průběhu sezóny k postupu pomohli také další dva junioři Karel Konečný (39:15, 72.22%) a Daniel Pop (35:14, 71.43%), kteří se úspěšně doplňovali se zkušenými matadory Milanem Staňkem (40:12, 76.92%), Josefem Pavlišem (35:19, 64.81%) a vedoucím družstva Jirkou Továrkem (18:12, 60.00%). Svůj podíl na vítězství v soutěži mají také zaskakující bratři Michal a Marek Makovičtí (10:0, 100.00%, resp. 0:2), Jaroslav Tichý (1:5, 16.67%) a Josef Záviška (1:7, 12.50%). Postup kluci pečetili domácím vítězstvím nad Loučkami.

Okresní přebor III.třídy: MK Řeznovice E – Orel jednota Horní a Dolní Loučky B 17:1 (10:1)
Michal MAKOVICKÝ, Josef PAVLIŠ, Jiří TOVÁREK a Milan STANĚK po 3, 5x w.o. – čtyřhra Pololáník/Mašek

20. 3. 2023

Partneři

Veškerá práva vyhrazena © 2024 Web zpracoval Jan Polzer